Haber

Karadeniz Ereğli Belediyesi Sevgililer Günü Toplantısı

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Halk Cafe’de çiftlerle buluştu. Haluk Çetin ve Nilüfer Açıkalın da şiirleri ve aşk müzikleriyle etkinliğe eşlik etti.

Karadeniz Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Halk Kafe’de Sevgililer Günü toplantısı düzenlendi. Lider Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, genç aşıklar, nişanlıları ve evli çiftlerle bir araya geldi.

Haluk Çetin ve Nilüfer Açıkalın’ın şiir ve aşk şarkılarının eşlik ettiği gecede, Ereğli Dans Topluluğu ve Belediye Halk Oyunları ekibi gösterilerini sundu. Katılımcılar, yapay kar eşliğinde sobaların önünde sevdikleriyle birlikte sıcak çikolata yudumladı.

Posbıyık, etkinlikte çiftlerin Sevgililer Günü’nü kutlayarak şunları söyledi:

“Hep sevgi, barış, dostluk diyorum. Sevgi çok değerli bir unsurdur. Sevginin açamayacağı kapı yoktur. Sevgiyle yürüdüğünüzde giremeyeceğiniz sır yoktur. Aşkım Ereğli’ye hep bağırırım.” Kdz halkı. Ereğli. Aşkım Ereğli. tezahürü. Bu gece burada kız arkadaşlar, sevgililer, nişanlılar, evliler var. Hepinizi tebrik ediyorum, Aşkım Ereğli. Sevgililer Günü’nüz kutlu olsun. Aşk sadece sevdiklerinize bağlanmak değildir. eş, dost, arkadaş ama aynı zamanda toplumla. Sevgiyle yaşayın, hayatınızın her dakikasını değerlendirin. Hayat boş, akşamları televizyonda acıları görüyoruz, kadın ölümlerini görüyoruz. Depremleri, su baskınlarını görüyoruz. Az önce yaşanan heyelanı görüyoruz. Bu halkın ekonomik sıkıntılarını görüyoruz, bu da bir nevi deprem. Dolayısıyla insanlarımızın gülmesi gerekiyor, eğlenmesi gerekiyor. Festival yaptıklarını söylediklerini hep hatırlıyorum. Belediye başkanı sadece yol, su, kanalizasyon yapan bir kişi değildir. Sosyal belediyecilik çalışmaları yapmak değerlidir. Bunun en büyük örneklerini veren belediyemizle gurur duyuyorum. Tüm katılımcıların ve Aşkım Ereğli’nin Sevgililer Günü kutlu olsun.”

Çeşitli hediyelerin takdim edildiği gecenin sonunda aşıklar dilek balonlarını patlattı.

haber-pazarcik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu